Blog

Kvartální analýza českého stavebnictví ve 3. Q 2019

Istav Media, s.r.o.

14.10.2019

Naplňuje se optimistická prognóza o dalším růstu stavebního segmentu v roce 2019? Jaké jsou výhledy vlády a ředitelů stavebních společností na další období? A jak si stojí navyšování hodnoty veřejných zakázek?

Read the whole article

Istav Talks s projekční kanceláří P4B

Istav Media, s.r.o.

03.01.2019

První Istav Talks roku 2019 jsou tu!

Rozhovor nám poskytl pan Mgr. Martin Tesař z projekční kanceláře P4B a odpovídal nám na otázky využití materiálů pro stavbu a spolupráce s obchodním zastoupením výrobců.

Read the whole article

Istav Talks s projekční kanceláří Enelo

Istav Media, s.r.o.

27.11.2018

Další Istav Talks jsou tu!

Jaké změny vnímá Ing. Ladislav Odstrčilík z projekční kanceláře Enelo, v oblasti výstavby pasivních a nízkoenergetických domů? Jak se dle něj těmto změnám přizpůsobili výrobci stavebních materiálů? Jak vnímá spolupráci s obchodním zastoupením výrobců stavebních materiálů a co by jim doporučil?

Rozhovor je také dostupný na našem Istav  Youtube kanále

Read the whole article

Zájem o veřejné zakázky mají dvě třetiny projektových firem, úspěšné jsou při jejich získávání ve 35 procentech případů

Istav Media, s.r.o.

23.11.2018

Praha, 23. listopadu – Počet veřejných projektových zakázek zadaných v roce 2018 konkrétním dodavatelům je dostatečný pro polovinu ředitelů projektových kanceláří, stejný názor pak mají také na jejich hodnotu. Rozhodování o podání nabídky na vypsanou veřejnou zakázku ovlivňuje především dobrá zkušenost se zadavatelem a její realizace v okolí působnosti dané firmy. Nejmenší zájem mají projektanti naopak o zakázky soutěžené na nejnižší cenu. Výběrových řízení na veřejné zakázky se účastní dvě třetiny projektantů, jejich úspěšnost se přitom pohybuje na úrovni 35 procent.  Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2018, zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se Skupinou Saint-Gobain. 

Read the whole article

Istav Talks s Milotou Kladno

Istav Media, s.r.o.

22.10.2018

Představujeme Vám Istav Talks!

Jejich posláním je předávat informace ze stavebního trhu od těch nejpovolanějších subjektů. V prvním Istav Talku jsme se zaměřili na projekční kanceláře, které jsou stěžejními pro výběr materiálů pro stavbu. Popovídali jsme si s Tomášem Mračkem z kladenské Miloty, která projektuje soukromé i veřejné stavby od roku 1993. Rozhovor je také dostupný na našem Youtube.

Read the whole article

5 nebo 6 cílů veletrhu?

Istav Media, s.r.o.

10.10.2018

Sezóna veletrhů je započata! Co vše nám veletrh může přinést a jak se postavit k jeho cílům? Co očekávat a co naopak neočekávat? Patří k veletrhu obchod jako takový? Na tyto otázky jsme se pokusili odpovědět v následujícím článku.

Read the whole article

Co vše obnáší získání kvalitních kontaktů a zakázek?

Istav Media, s.r.o.

14.08.2018

Co Vše obnáší získání kvalitních kontaktů a zakázek? Zda je to vůbec v dnešní době možné, se dozvíte v rozhovoru  s 

Mgr. Miroslavou Šindelářovou, která je research manager ve společnosti Istav Media s.r.o. a toto téma je jejím denním chlebem.

Read the whole article

Návrh Programového prohlášení vlády a jeho dopad do stavebnictví

Istav Media, s.r.o.

12.06.2018

Víte, čím se bude chtít zabývat česká vláda v oblasti stavebnictví? My to víme. A co víme, rádi vám sdělíme. Z návrhu Programového prohlášení vlády České republiky uvádíme všechny části, které budou mít dopady do oblasti stavebnictví. Přijetí Programového prohlášení je podmíněno sestavením nové vlády a vyjádřením důvěry parlamentu. Takže uvidíme, jak to všechno dopadne.

Read the whole article

Jednoduše zjistíte, kdo hledá právě vás

Istav Media, s.r.o.

24.05.2018

Každá stavba potřebuje nejen např. projektanta nebo generálního dodavatele, ale i řadu dalších realizátorů, tedy dodavatelů stavebních materiálů, činností a prací. Jak ale zjistit, že konkrétní stavební záměr potřebuje dodavatele právě vašeho zaměření? Samozřejmě i v tomto případě pomůže ISTAV. I takové informace je totiž v naší databázi stavebních záměrů ISTAV Xplorer možné jednoduše najít.

Read the whole article

Vyšší hodnota stavebních zakázek v prvním čtvrtletí 2018

Istav Media, s.r.o.

10.05.2018

Společnost CEEC Research zveřejnila na základě dat uvedených ve Věstníku veřejných zakázek analýzu veřejných stavebních zakázek za období prvního čtvrtletí letošního roku. Ve zkratce je možné říci, že v prvním kvartále roku 2018 investiční objemy stavebních zakázek vyhlašovaných veřejnými investory meziročně vzrostly. Přičemž ale celkové počty soutěží / zakázek naopak oproti předchozímu roku poklesly. Jaká jsou tedy konkrétní čísla?

Read the whole article

Zajímáte se jen o stavební záměry určitých objemových kategorií?

Istav Media, s.r.o.

26.04.2018

Český stavební trh je, co se týče finančních objemů staveb, velice široký. Vlastně se dá říci, že je komplexní v celém svém rozsahu. Proto se dodavatelé stavebních činností nebo stavebních materiálů často zaměřují pouze na stavební záměry spadající do některých jim z určitých důvodů vyhovujících objemových kategorií. V databázi ISTAV mohou uživatelé jednoduše sledovat jen ty kategorie, které jsou pro ně stěžejní, a zbytečně se tak nemusejí zabývat pro ně méně zajímavými či zcela nezajímavými stavebními záměry.

Read the whole article

O jakých typech staveb nejčastěji informujeme

Istav Media, s.r.o.

16.04.2018

Co se týče typů staveb (tedy např. rodinné domy, infrastruktura, výrobní areály, nemocnice apod.), samozřejmě informujeme v databázi ISTAV o všech. Nicméně produkcí některých typů staveb je více a jiných méně. Nehledejme v tom však nic zvláštního – množství našich produkcí pouze kopíruje situaci ve stavebním sektoru.

Read the whole article
1 2 3 4
Do you need more information?
Contact us

Contact

Write to us
Contact form

Address

Nádražní 762/32
150 00 Praha 5

Career

We are looking for new colleagues
Vacancies

This site using cookies. You can edit the use of cookies in your browser settings.
© 2019. «ISTAV». All rights reserved.